Seyahat trendleri ve açıklamaları

Fiyat Trendleri ve Tavsiyeler ile ilgili Açıklama

Bir fırsatı en kısa zamanda satın almak veya fiyatının düşmesini biraz beklemek konusunda şüpheye düşerseniz, size iyi bir fiyat bulmanız durumunda onu ayırtmanızı tavsiye ederiz. Daha fazla bilgi için fiyat tahminlerimizden faydalanabilir, aynı zamanda satın alma kılavuzumuza da bakabilirsiniz.

Fiyat tahminlerini nasıl oluşturuyoruz?

Kullanıcılarımız her sene KAYAK sitelerini kullanarak, bir milyardan fazla kez bilgi talebinde bulunmaktadırlar. Bu bilgileri inceleyerek fiyatların yedi gün içersindeki düşme ve yükselme eğilimlerini tahmin etmeye çalışıyoruz.

Araştırmacılarımız matematiksel modeller ve algoritmalar yardımıyla bu tarz tahminler oluşturabilmektedir. Geçmiş bilgilere dayanan tahminler kesin sonuç vermezler, bu yüzden sonuçların doğruluğunu garantileyemeyiz. Size bu istatistiksel analizlerimizin güvenilirlik seviyesini de bu sebeple bildiriyoruz.

Yaptığımız tahminlerin doğruluğunu ölçmek için, her gün bazı uçuşların yedi gün içersindeki (veya girdiğiniz tarih aralığındaki - hangisi daha kısaysa) fiyatlarını takip edip tahminlerimizle karşılaştırıyoruz.