Ukrayna araç kiralama şirketleri

Ukrayna'daki kiralık araç fırsatları için yüzlerce araç kiralama sitesini tek seferde arayın

12.12 Tue
Öğle
19.12 Tue
Öğle
Sürücü yaşı:

Ukrayna'da araç kiralarken faydalanabileceğiniz en iyi tüyolar

 • Doğu Avrupa’nın en popüler ülkelerinden biri olan Ukrayna, her yıl milyonlarca ziyaretçisini ağırlamaktadır. Soğuk iklimine rağmen sahip olduğu birçok doğal güzellik, tarihi ve kültürel yerleri ile turizm rotaları için önemli bir destinasyon olan Ukrayna’da araç kiralama seçenekleri, sunduğu pek çok avantaj sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Yüzölçümü bakımından Avrupa’nın en büyük ülkesi olan Ukrayna, coğrafi yapı olarak geniş ovalardan oluşmaktadır. Başkent Kiev’in yanı sıra Harkov, Dnipro, Donetsk, Odessa, Zaporoje ve Lviv gibi büyük şehirler, dağınık bir şekilde konumlanmaktadır. Bu sebeple ülkenin farklı şehirlerini görmek isteyen turistler, kiraladıkları araçlar sayesinde toplu ulaşım imkanlarına bağlı kalmadan özgürce seyahat etmektedir. Şimdi siz de Ukrayna’da araç kiralama seçeneklerini inceleyebilir, seyahatinizden önce gerekli organizasyonu rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.
 • Ukrayna’da trafik, Avrupa’nın genelinde olduğu gibi sağdan akmaktadır ve araçların direksiyon bölümü sol taraftadır. Ukrayna genel olarak geniş ovalardan oluşmaktadır ve yolların fiziki şartları genel olarak iyi durumdadır. Ukrayna’da sürücüler de çoğunlukla trafik kurallarına uymaları ile bilinir. Tüm bu şartlar bir araya geldiğinde, Ukrayna, ziyaretçilerine sürüş açısından keyifli bir deneyim sunmaktadır. Tüm bunlara rağmen Ukrayna’da araç kullanmanın bazı zorlukları da bulunmaktadır. Düz ve virajsız uzun yollar zaman zaman sürücülerde dikkat kaybına sebep olabilmektedir. Bu sebeple sık sık mola verilmesi önerilir. Kiev ve Harkov gibi kalabalık şehirler ise zaman zaman sıkışık trafiğiyle de bilinmektedir. Bu unsurlara dikkat ederek Ukrayna’da iyi bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.
 • Ukrayna’da araç kiralamadan önce trafik kurallarına ilişkin yasal düzenlemeleri de bilmeniz faydalı olacaktır. Ukrayna’nın tüm şehirlerinde, şehirler arası yollarda sıklıkla alkol kontrolü yapılmaktadır. Kanda 0,2 promilden fazla alkol tespit edilmesi halinde ceza yaptırımı uygulanır. Hem kendi güvenliğiniz hem de diğer sürücülerin güvenliği için alkollü araç kullanmamak oldukça kritiktir.
 • Ukrayna, hava yolu ulaşımı için birçok uluslararası havalimanına sahiptir. İhtiyaçlarınıza uygun bir aracı internet üzerinden inceleyerek kiralayabileceğiniz gibi havalimanlarının gelen yolcu çıkışı kısmında bulunan araç kiralama şirketlerinin ofisleri aracılığı ile de araç kiralayabilirsiniz. Ukrayna’nın en popüler havalimanları olan Kiev - Boryspil (KBP), Lviv – Snilow (LWO), Lugansk (VSG), Akmescit - Simferopol Uluslararası Havalimanı (SIP), Çernivtsi – Chernovtsy (CWC), Dnipro – Dnepropetrovsk (DNK), Ivano-Frankovsk (IFO) ve Kharkov (HRK) havalimanlarında, birçok araç kiralama ofisine ulaşabilir, buradan aracınızı kolayca teslim alabilirsiniz.
 • Kullanıcılarımızın %25'i ₺ 1.732 veya daha ucuza Ukrayna için kiralık araç buldu
 • Ukrayna kiralık aracınızı, ortalama fiyatın altına almak için seyahatinizden en az 4 gün önce rezerve edin
 • Ukrayna Ekonomi kiralık araçları ortalama olarak diğer araç türlerine göre %1 civarında daha ucuz

Ukrayna'da araç kiralama hakkında SSS

 • Ukrayna'daki en popüler kiralık araç hangisidir?

  Ekonomi (Nissan Micra veya benzeri), Ukrayna'da en sık kiralanan araç türüdür.

 • Ukrayna'da bana yakın kiralık araç şirketlerini nasıl bulabilirim?

  Yakınınızdaki en iyi kiralık araçları bulmak için kapsamlı car rental location map'e göz atın.

 • Ukrayna'da nereden araç kiralamalıyım?

  KAYAK üzerinden yapılan araç aramalarına göre Zaporozhye (Ukrayna'da araç kiralamak isteyen kullanıcıların toplam aramalarının %18 kadarı), Dnipro (%9) ve Lviv (%9), Ukrayna'da araç kiralamak için en popüler şehirlerdir.

 • Ukrayna'da bir haftalık araç kiralama ücreti ne kadardır?

  Ukrayna'da kiralık bir aracın fiyatı, ortalama olarak haftalık ₺ 16.937 (günlük ₺ 2.420) tutmaktadır.

 • Ukrayna'da bir aylık araç kiralama fiyatı ne kadardır?

  Ukrayna'da kiralık bir aracın fiyatı, ortalama olarak aylık ₺ 72.585 (günlük ₺ 2.420) tutmaktadır.

 • Ukrayna’da araba kullanmak nasıl bir deneyimdir?

  Ukrayna, araç kullanma deneyiminin konuma göre ciddi anlamda farklılık gösterdiği bir ülkedir. Başkent Kiev’de özellikle işe gidiş ve dönüş saatlerinde trafik oldukça yoğunken şehirlerarası yollarda ve diğer şehirlerde sıkışık bir trafikle karşılaşma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Ukrayna’da devlete ait kamu otoyolları ağı 169.496 kilometreden oluşmaktadır ve bunun 166.095 kilometrelik bölümü asfalttır. Bu yüksek oran, Ukrayna’nın neredeyse köylerinde dahi asfalt yolların varlığı anlamına gelmektedir ve sürücülerin iyi bir sürüş deneyimi yaşamasını sağlamaktadır.

 • Ukrayna’da araba kiralamak için kaç yaşında olmanız gerekiyor?

  Ukrayna’da ehliyet için 18 yaş sınırı bulunmaktadır. Ancak araç kiralamak istiyorsanız bu yaş sınırı minimum 21’den başlar ve 26’ya kadar yükselebilir. 26 yaşın altındaki sürücüler, tüm Avrupa’da genç sürücü olarak nitelendirilmektedir ve araç kiralama noktasında farklı uygulamalarla karşılaşabilmektedir. Yaş sınırının yanı sıra ehliyetinizin en az 1 yıllık olması da Ukrayna’da araç kiralamak için gereklidir. Eğer Ukrayna’da araç kiralamak istiyorsanız, bu bilgileri bir araç kiralama şirketiyle iletişime geçerek öğrenmeniz, sizi olası risklere karşı koruyacaktır.

 • Ukrayna’da gaz fiyatları ne kadar?

  Ukrayna’da bir litre benzin yaklaşık olarak € 1 ve ₺ 31,4 fiyatındadır.  Bir litre mazot ise yaklaşık olarak € 1 ve ₺ 30,4 fiyatındadır. Araç kiralamadan önce benzin ve mazot fiyatları, size ne tür bir araç kiralamak istediğiniz konusunda yardımcı olabilir. Eğer daha ekonomik bir araç kiralama opsiyonu düşünüyorsanız, dizel motorlu bir araç tercih etmeniz size bu noktada yardımcı olabilir.

 • Ukrayna’da hız limitleri nelerdir?

  Ukrayna’da şehir içerisindeki hız limiti 50 km/sa olup şehir dışında ise 90 km/sa ile 130 km/sa arasında değişmektedir. Ehliyetinin süresi 2 yıldan az olan sürücüler için hız limiti bölge fark etmeksizin 70 km/sa olarak belirlenmiştir. Hız limitlerine uymak, güvenliğiniz için oldukça önemlidir. Bölgelere göre değişebilen hız limitlerini takip etmek için trafik uyarı ve levhaları size yardımcı olacaktır.

Kiralık Araç Rehberi

 • sixtrentacar

  Ukrayna'daki Sixt araç kiralama noktaları

  28 Konum

 • unitedautorent

  Ukrayna'daki United Auto Rental araç kiralama noktaları

  27 Konum

 • unitedintern

  Ukrayna'daki United International Car Rentals araç kiralama noktaları

  25 Konum

 • narscars

  Ukrayna'daki NarsCars araç kiralama noktaları

  20 Konum

 • budget

  Ukrayna'daki Budget araç kiralama noktaları

  17 Konum

 • bls

  Ukrayna'daki Bls araç kiralama noktaları

  16 Konum

 • europcar

  Ukrayna'daki Europcar araç kiralama noktaları

  13 Konum

 • keddy

  Ukrayna'daki keddy by Europcar araç kiralama noktaları

  13 Konum

 • avis

  Ukrayna'daki Avis araç kiralama noktaları

  12 Konum

 • payless

  Ukrayna'daki Payless araç kiralama noktaları

  11 Konum

 • novarentcarhire

  Ukrayna'daki Nova Rent Car Hire araç kiralama noktaları

  9 Konum

 • addcarrental

  Ukrayna'daki ADDCAR RENTAL araç kiralama noktaları

  7 Konum

Bilmekte fayda var

En popüler acente

Sixt

En popüler araç türü

Ekonomi

Ortalama fiyat

₺ 2.420/günlük

İyi fırsat

₺ 1.732/günlük

Ukrayna'da araç kiralamak için en iyi zaman

Ayda ortalama günlük fiyat
Alış tarihi yaklaştığında kiralık araç fiyatları

Kiralık araçlar için gösterilen fiyatlara tüm vergiler ve ücretler dahil olup bu fiyatlar, son 48 saat içinde KAYAK kulanıcıları tarafından bulunmuştur. Ücretler değişebilir ve listelenen tüm kiralık araçlar ve belirtilen tarihler için mevcut olmayabilir. Bazı araç kiralama şirketleri navigasyon, bebek koltuğu gibi servisler için ek ücret talep etmektedir. Lütfen şirketin kendi sitesini ziyaret edin.