Almanya araç kiralama şirketleri

Almanya'daki kiralık araç fırsatları için yüzlerce araç kiralama sitesini tek seferde arayın

12.12 Sal
Öğle
19.12 Sal
Öğle
Sürücü yaşı:

Almanya'daki ucuz araç kiralama şirketleri

Ekonomi₺ 765/day
Kompakt₺ 837/day
Orta₺ 1.254/day
Üst Orta₺ 1.421/day
Küçük₺ 732/day
Kompakt istasyon kasa₺ 1.011/day
Orta sınıf SUV₺ 1.033/day
Orta boy istasyon kasa₺ 1.121/day
Standart SUV₺ 1.165/day
Standart istasyon kasa₺ 1.165/day
Kompakt SUV₺ 1.408/day
Premium istasyon kasa₺ 2.100/day
KAYAK kullanıcılarının son 48 saatte bulduğu en iyi fiyatlar.

Almanya'da araç kiralarken faydalanabileceğiniz en iyi tüyolar

 • Almanya'da araçla gezmek, ülkenin tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmek için mükemmel bir yoldur. Almanya’daki araç kiralama şirketlerini araştırarak, seyahat edeceğiniz şehirdeki firmaların sunduğu opsiyonları değerlendirebilir ve geziniz için en doğru aracı bulabilirsiniz. Gezi programınıza göre kiraladığınız aracınız ile daha az bilinen bölgeleri ziyaret edebilir, daha fazla özgürlük ve esneklik elde edebilirsiniz. Özellikle toplu taşıma ile gitme imkanı bulamayacağınız, ancak Almanya’daki araç kiralama şirketlerinden kiralama yaparak gidebileceğiniz uzak bölgelerdeki turistik yerlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.Örneğin, muhteşem manzarasıyla ünlü olan Bavyera Alpleri'ndeki Neuschwanstein Şatosu aracınızla gidebileceğiniz Almanya'nın en ünlü turistik yerlerinden biridir.
 • Almanya'da bazı şehirler, çevre dostu araçların girişine izin veren bir Yeşil Bölge Etiketi (Green Zone Sticker) sistemine sahiptir. Eğer bu bölgelere bir gezi planlıyorsanız, kiralamayı planladığınız aracın Yeşil Bölge Etiketi olup olmadığını sorgulamalısınız. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan, çevre dostu aracınızla bu bölgelere giriş yapabilirsiniz. Almanya’da araç kullanırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu hava koşullarıdır. Kış aylarında şehirlerin çoğunda kar yağışı ve buzlanma meydana gelir. Eğer kış mevsiminde ülkeyi ziyaret edecekseniz, bölgenin hava durumu hakkında önceden bilgi edinerek kiralayacağınız araçta kış lastikleri ve zincir olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz.
 • Almanya'da araç kullanırken çocuklarınız yanınızda olacaksa, oto koltuğu kullanmak zorunludur ve çocuğunuzun güvenliği için bu kurallara uymak oldukça önemlidir. Trafikte sıkı denetimler olduğundan seyahatinizde sıkıntı yaşamamak için Almanya’da araç kiralarken mutlaka çocuğunuzun yaşına göre oto koltuğu temin etmelerini rica etmelisiniz. Eğer çocuğunuz 3 yaşından küçükse araç koltuğuna uygun oto koltukları, 3 yaşından büyükse boy ve kilosunu uygun koltuk veya yükselticiler kullanılmalıdır.
 • Almanya’da araç kiraladıktan sonra başka ülkelere geçiş yapmayı planlıyorsanız, araç kiralama şirketine mutlaka bilgi vermelisiniz. Almanya’da kiralayacağınız araç ile Schengen bölgesinde yer alan ülkeler arasında kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz. Öncesinde bilgi vereceğiniz araç kiralama firması, size ülkeler arasında geçişlerde karşılacağınız maliyetlerle ilgili bilgilendirme yapacaktır. Ek olarak geçişlerde yetkililerin bu belgeleri sorması ihtmaline karşın, ülkeler arası seyahat ederken aracınızın geçerli sigorta belgelerini mutlaka aracınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Kullanıcılarımızın %25'i ₺ 1.401 veya daha ucuza Almanya için kiralık araç buldu
 • Almanya kiralık aracınızı, ortalama fiyatın altına almak için seyahatinizden en az 1 gün önce rezerve edin.
 • Almanya için havaalanı dışındaki araç kiralama yerleri havaalanındaki yerlerden ortalama olarak %25 civarında daha pahalı.
 • Almanya Küçük kiralık araçları ortalama olarak diğer araç türlerine göre %18 civarında daha ucuz

Almanya'da araç kiralama hakkında SSS

 • Almanya'da araç kiralamanın ücreti ne kadardır?

  Almanya'da kiralık bir aracın fiyatı günlük ortalama ₺ 1.173 tutmaktadır

 • Almanya'daki en popüler kiralık araç hangisidir?

  Küçük (Kia Picanto veya benzeri), Almanya'da en sık kiralanan araç türüdür.

 • Almanya'daki en ucuz araç kiralama şirketi hangisidir?

  Son 72 saatte yapılan aramalara göre en ucuz kiralık araç Dollar (günlük ₺ 765), BUCHBINDER (günlük ₺ 840) ve keddy by Europcar (günlük ₺ 1.011).

 • Almanya'da bana yakın kiralık araç şirketlerini nasıl bulabilirim?

  Yakınınızdaki en iyi kiralık araçları bulmak için kapsamlı car rental location map'e göz atın.

 • Almanya'da nereden araç kiralamalıyım?

  KAYAK üzerinden yapılan araç aramalarına göre Hannover (Almanya'da araç kiralamak isteyen kullanıcıların toplam aramalarının %33 kadarı), Krefeld (%11) ve Gütersloh (%6), Almanya'da araç kiralamak için en popüler şehirlerdir.

 • Almanya'da bir haftalık araç kiralama ücreti ne kadardır?

  Almanya'da kiralık bir aracın fiyatı, ortalama olarak haftalık ₺ 12.763 (günlük ₺ 1.823) tutmaktadır.

 • Almanya'da bir aylık araç kiralama fiyatı ne kadardır?

  Almanya'da kiralık bir aracın fiyatı, ortalama olarak aylık ₺ 54.698 (günlük ₺ 1.823) tutmaktadır.

 • Almanya’da araç kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

  Almanya, dünya çapında takdir edilen bir trafik düzenine sahip olan ülkelerden biridir. Almanya'da trafik disiplini ve düzeni oldukça yüksektir. Sürücüler genellikle birbirine saygılı bir tutum sergiler. Tüm Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Almanya’da da birçok bölgede yaya öncelikli bir trafik akışı vardır.Trafik kuralları araç kiralama yaptığınız bölgeye göre değişiklik gösterebilir ancak yayalara öncelik konusunda tüm şehirlerde yüksek hassasiyet göstermenizi öneririz. Almanya’da özellikle kompakt sınıf araçlar, şehir içi kullanımda pratiklik sağladığı için tercih edilmektedir.

 • Almanya’da araç kiralamak için kaç yaşında olmak gerekmektedir?

  Almanya'da araç kiralamak için minimum yaş sınırı genellikle 18 yaştır. Ancak, araç kiralama şirketleri arasında bazı farklılıklar olabilir. Örneğin bazı şirketler 21 yaş veya daha yüksek bir yaş sınırı uygulayabilir. Özellikle yüksek performans kategorisinde bulunan araçlar için daha yüksek bir yaş gereksinimi veya farklı sürücü lisansı gereklilikleri bulunabilir. Buna ek olarak Almanya’da araç kiralamayı düşünüyorsanız, şirketlere göre değişkenlik göstermekle birlikte 1 ila 3 yıl arasında sürücülük deneyimine sahip olmanız gerekmektedir.

 • Almanya’da akaryakıt fiyatları ne kadardır?

  Almanya’da akaryakıt fiyatları Avrupa ortalamasının biraz üstünde kalmaktadır. Özellikle büyük şehirlerin merkezlerinde daha yüksek fiyatlar varken, kırsal bölgelerde daha uygun fiyata akaryakıt almanız mümkün. Almanya’da akaryakıtın litresi ortalama 1,78 € iken, galon fiyatı ortalama  6,76 €’dur. Almanya geniş bir benzin istasyon ağına sahiptir. Şehirlerde, otoyollarda ve kırsal bölgelerde birçok benzin istasyonu bulunmaktadır. Türkiye’nin aksine Avrupa'da yer alan birçok akaryakıt istasyonunda yakıtınızı self-servis sistemiyle alabilirsiniz. Ancak yakıtınızı kendi başınıza doldurma konusunda tereddüt ederseniz yetkili personellerin yakıt doldurduğu istasyona yanaşarak alışverişinizi yapabilirsiniz. Çoğu akaryakıt istasyonu hem nakit hem kredi kartı ile ödeme seçeneği sunmaktadır.

 • Almanya’da hız limiti ne kadardır?

  Almanya'da hız limiti konusunda dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Genel olarak, Almanya otoyollarında hız limiti bulunmamaktadır, ancak belirli bölgeler için özel sınırlamalar mevcuttur. Almanya'nın ünlü Autobahn ağı, çoğunlukla hız limiti olmayan yolları içermektedir. Sürücülerin kendi insiyatifleri ile hızlarını belirlediği otobanlarda güvenli bir sürüş için tavsiye edilen hız limiti 130 km/sa olarak belirlenmiştir. Almanya'da şehir içi yollarda ise hız limiti genellikle 50 km/sa olarak uygulanmaktadır.

Kiralık Araç Rehberi

 • keddy

  Almanya'daki keddy by Europcar araç kiralama noktaları

  786 Konum

 • sunnycars

  Almanya'daki Sunnycars araç kiralama noktaları

  660 Konum

 • europcar

  Almanya'daki Europcar araç kiralama noktaları

  638 Konum

 • flizzr

  Almanya'daki FLIZZR araç kiralama noktaları

  542 Konum

 • global

  Almanya'daki Global Rent A Car araç kiralama noktaları

  525 Konum

 • sixtrentacar

  Almanya'daki Sixt araç kiralama noktaları

  490 Konum

 • buchbinder

  Almanya'daki BUCHBINDER araç kiralama noktaları

  479 Konum

 • avis

  Almanya'daki Avis araç kiralama noktaları

  360 Konum

 • budget

  Almanya'daki Budget araç kiralama noktaları

  287 Konum

 • hertz

  Almanya'daki Hertz araç kiralama noktaları

  286 Konum

 • enterprise

  Almanya'daki Enterprise Rent-A-Car araç kiralama noktaları

  224 Konum

 • interrent

  Almanya'daki INTERRENT araç kiralama noktaları

  202 Konum

Bilmekte fayda var

En popüler acente

Enterprise Rent-A-Car

En popüler araç türü

Küçük

Ortalama fiyat

₺ 1.823/günlük

İyi fırsat

₺ 1.401/günlük

Almanya'da araç kiralamak için en iyi zaman

Ayda ortalama günlük fiyat
Alış tarihi yaklaştığında kiralık araç fiyatları

Almanya'daki araç kiralama noktaları

Kiralık araçlar için gösterilen fiyatlara tüm vergiler ve ücretler dahil olup bu fiyatlar, son 48 saat içinde KAYAK kulanıcıları tarafından bulunmuştur. Ücretler değişebilir ve listelenen tüm kiralık araçlar ve belirtilen tarihler için mevcut olmayabilir. Bazı araç kiralama şirketleri navigasyon, bebek koltuğu gibi servisler için ek ücret talep etmektedir. Lütfen şirketin kendi sitesini ziyaret edin.