İtalya araç kiralama şirketleri

İtalya'daki kiralık araç fırsatları için yüzlerce araç kiralama sitesini tek seferde arayın

13.12 Çar
Öğle
20.12 Çar
Öğle
Sürücü yaşı:

İtalya'daki ucuz araç kiralama şirketleri

KAYAK kullanıcılarının son 48 saatte bulduğu en iyi fiyatlar.

İtalya'da araç kiralarken faydalanabileceğiniz en iyi tüyolar

 • Avrupa Birliği’nin en kalabalık ülkelerinden biri olan İtalya, her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret ediliyor. Muhteşem doğası, görkemli mimarisi, tarihi ve kültürü ile dünyanın en çok turist ağırlayan ülkelerinden biri olan İtalya’ya bir seyahat planlıyorsanız, araç kiralamayı tercih etmek sizin için oldukça avantajlı olabilir. İtalya orta büyüklükte bir ülke olsa da turistik lokasyonları oldukça fazla ve dağınık durumdadır. İtalya’nın en popüler şehirleri olan Milano, Floransa, Roma ve Napoli birbirlerine uzak mesafededir. Her ne kadar toplu taşıma opsiyonları mevcut olsa da en rahat ve konforlu şekilde bir seyahat deneyimi yaşamak, üstelik kendinizi sınırlamadan şehirleri özgürce keşfetmek için araç kiralamak en iyi seçenektir. Böylece ülkenin şehirleri haricinde kırsal kesimlerini de özgürce keşfedebilirsiniz.
 • İtalya’da trafik sağdan akar. Araç direksiyonu sol taraftadır. Ülkenin kuzey sınırını Alp Dağları oluşturmakta olup ülke topraklarının %35 kadarı dağlıktır. Bu da engebeli bir arazide sürüş yapabileceğiniz anlamına gelir. Ancak ülkenin en kalabalık bölgesi olan Po Ovasında yer alan şehirleri ziyaret edecekseniz böyle bir durumla karşılaşmazsınız. İtalya’da araç kullanmak genel olarak konforludur, sürücüler burada trafik kurallarına uygun davranmaktadır. Ülkedeki nüfus kalabalığına yüksek turist yoğunluğunun da eklenmesinin zaman zaman trafik problemi yaratabileceği unutulmamalıdır.
 • Araç kiralamadan önce trafiğe ilişkin ülkedeki yasal düzenlemeleri öğrenmek faydalıdır. Çocuğunuzla birlikte bir seyahat planlıyorsanız, İtalya’da çocuğun güvenliği için araba koltuğunun zorunlu olduğunu bilmelisiniz. Avrupa Birliği’ndeki genel düzenlemeler burada da geçerli olup buna göre çocuğun boyunun 150 cm’den kısa olması ve kilosunun 36 kg’dan hafif olması durumunda çocuk koltuğu ile seyahat etmesi gerekmektedir. Bu sebeple çocuğunuza en uygun araba koltuğunu seçerek bu konuda hazırlıklı olmanız, aracı teslim aldığınız ilk andan itibaren oldukça önemlidir.
 • İtalya’da birçok uluslararası havalimanı bulunmakta olup aracınızı site üzerinden kolayca kiralayabileceğiniz gibi havalimanlarında bulunan araç kiralama firmalarının ofislerinden de işleminizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. İtalya’nın en sık kullanılan havalimanları Bergamo (BGY) , Milano (MXP) , Roma (FCO) , Napoli (NAP) ve Venedik (VCE) havalimanlarıdır. Aracınızı kolayca kiralayarak seyahatinize tam gaz başlayabilirsiniz.
 • Kullanıcılarımızın %25'i ₺ 477 veya daha ucuza İtalya için kiralık araç buldu
 • İtalya kiralık aracınızı, ortalama fiyatın altına almak için seyahatinizden en az 1 gün önce rezerve edin.
 • İtalya için havaalanı dışındaki araç kiralama yerleri havaalanındaki yerlerden ortalama olarak %171 civarında daha pahalı.
 • İtalya Küçük kiralık araçları ortalama olarak diğer araç türlerine göre %68 civarında daha ucuz

İtalya'da araç kiralama hakkında SSS

 • İtalya'da araç kiralamanın ücreti ne kadardır?

  İtalya'da kiralık bir aracın fiyatı günlük ortalama ₺ 199 tutmaktadır

 • İtalya'daki en popüler kiralık araç hangisidir?

  Küçük (Toyota Aygo veya benzeri), İtalya'da en sık kiralanan araç türüdür.

 • İtalya'daki en ucuz araç kiralama şirketi hangisidir?

  Son 72 saatte yapılan aramalara göre en ucuz kiralık araç Autovia (günlük ₺ 145), Italy Car Rent (günlük ₺ 145) ve OptimoRent (günlük ₺ 149).

 • İtalya'da bana yakın kiralık araç şirketlerini nasıl bulabilirim?

  Yakınınızdaki en iyi kiralık araçları bulmak için kapsamlı car rental location map'e göz atın.

 • İtalya'da nereden araç kiralamalıyım?

  KAYAK üzerinden yapılan araç aramalarına göre Bergamo (İtalya'da araç kiralamak isteyen kullanıcıların toplam aramalarının %64 kadarı), Bolonya (%32) ve Treviso (%2), İtalya'da araç kiralamak için en popüler şehirlerdir.

 • İtalya'da bir haftalık araç kiralama ücreti ne kadardır?

  İtalya'da kiralık bir aracın fiyatı, ortalama olarak haftalık ₺ 3.959 (günlük ₺ 566) tutmaktadır.

 • İtalya'da bir aylık araç kiralama fiyatı ne kadardır?

  İtalya'da kiralık bir aracın fiyatı, ortalama olarak aylık ₺ 16.968 (günlük ₺ 566) tutmaktadır.

 • İtalya’da araba kullanmak nasıl?

  İtalya’da araba kullanma deneyimi bölgelerine göre değişkenlik gösterebilir. İtalya’da trafik yoğunluğu en çok ülkenin başkenti ve en kalabalık şehri olan Roma’da yaşanmaktadır. Ayrıca Roma yüz ölçümü olarak da İtalya’nın en büyük şehridir. Bu nedenle rotanızda Roma şehri yer alıyorsa trafiği hesaba katmanız gerekmektedir. Örneğin Torino’yu ziyaret edecekseniz, şehrin Alpler ile çevrili olması sebebiyle engebeli yollar ile karşılaşabileceğiniz düşünülebilir. Yol durumunu her zaman kontrol etmek rahat ve sorunsuz bir sürüş deneyimi yaşamanıza yardımcı olacaktır. Böylece eşsiz bir seyahat ile birbirinden güzel anılar biriktirebilirsiniz.

 • İtalya’da araba kiralamak için kaç yaşında olmanız gerekiyor?

  İtalya’da ehliyet sahibi olmak için en az 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir ancak araç kiralamak için firmalara göre değişmekle birlikte genellikle 21 yaş sınırı aranmaktadır. 21 yaş alt sınır olup kiralanan araca ve araç kiralama firmasına göre örneğin 23 ya da 25 yaş sınırı aranabilir. Bununla birlikte araç kiralama firmaları en az 1 yıllık ehliyet şartı aramaktadır. Bu süre firmaya göre artabilir. Bu şartları taşımanız halinde araç kiralama işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 • İtalya’da gaz fiyatları ne kadar?

  İtalya’da benzinin litresi yaklaşık olarak ₺ 52,6 ve € 1,8 civarındadır. Mazotun ise litresi yaklaşık olarak ₺ 48 ve € 1,7 civarındadır. 1 ABD Galonu 3,78 litre ve 1 İngiliz galonu 4,54 litredir. Dizel araçları tercih etmeniz sizin için çok daha hesaplı olacaktır. Araç kiralama opsiyonlarınızı değerlendirirken akaryakıt fiyatları ve aracın akaryakıt tasarrufu sağlaması gibi kriterler de sizin için belirleyici olabilir. İtalya’da şehir içi ve şehirler arası otoyollarda akaryakıt alabileceğiniz istasyonlar bulunmaktadır.

 • İtalya’da hız limitleri nelerdir?

  İtalya seyahatinizde güvenli bir sürüş deneyimi yaşamak için hız sınırlarına ilişkin yasal düzenlemeleri bilmeniz ve bu düzenlemelere uymanız oldukça önemlidir. Ülkede şehir içi yerleşim yerlerindeki hız sınırı azami 50 km/sa olarak belirlenmiştir. Yerleşim yerleri dışında ise hız sınırı artmaktadır. Şehirlerarası yollarda bu hız sınırı azami 90 km/sa ve otoyollarda ise 130 km/sa sınırına çıkmaktadır. Bu kurallar genel düzenlemeleri ifade ettiği için her zaman trafik levhalarını takip etmek ve daha düşük bir limit belirlenmişse buna uymak gerekmektedir.

Kiralık Araç Rehberi

 • sunnycars

  İtalya'daki Sunnycars araç kiralama noktaları

  564 Konum

 • free2move

  İtalya'daki Free2Move araç kiralama noktaları

  339 Konum

 • keddy

  İtalya'daki keddy by Europcar araç kiralama noktaları

  305 Konum

 • hertz

  İtalya'daki Hertz araç kiralama noktaları

  304 Konum

 • leasys

  İtalya'daki Leasys Rent araç kiralama noktaları

  292 Konum

 • maggiore

  İtalya'daki MAGGIORE araç kiralama noktaları

  267 Konum

 • drivalia

  İtalya'daki DRIVALIA araç kiralama noktaları

  249 Konum

 • avis

  İtalya'daki Avis araç kiralama noktaları

  236 Konum

 • europcar

  İtalya'daki Europcar araç kiralama noktaları

  209 Konum

 • winrent

  İtalya'daki Win Rent araç kiralama noktaları

  187 Konum

 • megadrive

  İtalya'daki MEGADRIVE araç kiralama noktaları

  162 Konum

 • thrifty

  İtalya'daki Thrifty araç kiralama noktaları

  154 Konum

Bilmekte fayda var

En popüler acente

Felirent

En popüler araç türü

Küçük

Ortalama fiyat

₺ 566/günlük

İyi fırsat

₺ 477/günlük

İtalya'da araç kiralamak için en iyi zaman

Ayda ortalama günlük fiyat
Alış tarihi yaklaştığında kiralık araç fiyatları

Kiralık araçlar için gösterilen fiyatlara tüm vergiler ve ücretler dahil olup bu fiyatlar, son 48 saat içinde KAYAK kulanıcıları tarafından bulunmuştur. Ücretler değişebilir ve listelenen tüm kiralık araçlar ve belirtilen tarihler için mevcut olmayabilir. Bazı araç kiralama şirketleri navigasyon, bebek koltuğu gibi servisler için ek ücret talep etmektedir. Lütfen şirketin kendi sitesini ziyaret edin.